Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

29.12-04.01.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce

 1. We wtorek ostatni dzień Roku Pańskiego 2019. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 16.00 po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynne. Za udział w tym nabożeństwie i odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. We środę Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień Roku Pańskiego 2020. Msze święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że jest to święto nakazane i każdy katolik zobowiązany jest w tym dniu do uczestnictwa we Mszy Świętej. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Od godziny 09.00 odwiedziny chorych. Wieczorem od godziny 16.30 będzie okazja do spowiedzi.
 4. W sobotę z racji I soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec z medytacją rozpocznie się o godzinie 16.00.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 08.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Również w przyszłą niedzielę zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców na Mszę św. o godzinie 10.30.
 7. Wszystkich należących do róż żywego różańca zapraszam na spotkanie opłatkowe do domu zakonnego w najbliższą niedzielę 5 stycznia o godzinę 15.00.
 8. Dzisiejsza Uroczystość Świętej Rodziny jest dobrą okazją aby przekazać informację o tym, że mamy zamiar zorganizować w naszej parafii krąg Domowego Kościoła. Jest to gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Małżeństwa zainteresowane tą sprawą, prosimy o kontakt z ks. Kazimierzem lub ks. proboszczem.
 9. W poniedziałek czyli jutro (30 grudnia) rozpocznie się wizyta duszpasterska w Prałkowcach. Celem tych odwiedzin jest błogosławieństwo domów, wspólna modlitwa i spotkanie z rodziną oraz rozmowa na tematy dotyczące życia wiarą na co dzień. Wizyta będzie się rozpoczynać w pierwszym domu o godzinie 16.00, a w soboty o godzie 14.00. Prosimy aby w miarę możliwości byli obecni wszyscy domownicy.
 10. Plan kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:
  Poniedziałek - 30.12.2019:
  ul. Sanocka 55 do Prałkowce 5A
  Czwartek – 02.01.2020:
  Prałkowce – od numeru 6 do numeru 15 – jeden ksiądz.
  ul. Sanocka, prawa strona w kierunku kościoła od nr 24 do ul. Zachodniej nr 4 – drugi ksiądz.
  Sobota – 04.01.2019:
  Prałkowce – pierwsza ulica za Siostrami Służebniczkami – jeden ksiądz rozpocznie od dołu, drugi od góry.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Kruhele

 1. We wtorek ostatni dzień Roku Pańskiego 2019. Zapraszamy na Mszę św. (Kruhel Mały i Wielki) o godzinie 15.00 po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynne. Za udział w tym nabożeństwie i odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W środę Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień Roku Pańskiego 2019. Msze święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że jest to święto nakazane i każdy katolik zobowiązany jest w tym dniu do uczestnictwa we Mszy Świętej. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź w pierwszym dniu nowego roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Od godziny 09.00 odwiedziny chorych. Kruhel Mały: Msza św. o godz. 16.00. Przed Mszą będzie okazja do spowiedzi. Kruhel Wielki: Msza św. o godz. 17.00. Przed Mszą będzie okazja do spowiedzi.
 4. Informacja o terminie i programie wizyty duszpasterskiej zostanie podana za dwa tygodnie.
 5. Dzisiejsza Uroczystość Świętej Rodziny jest dobrą okazją aby przekazać informację o tym, że mamy zamiar zorganizować w naszej parafii krąg Domowego Kościoła. Jest to gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Małżeństwa zainteresowane tą sprawą, prosimy o kontakt z ks. Kazimierzem lub ks. proboszczem.