Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

14.11-20.11.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W związku z tym po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Libanu.
 2. W bieżącym tygodniu będziemy przeżywać następujące wspomnienia liturgiczne:
  - we środę św. Elżbiety Węgierskiej;
  - w czwartek błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  - w sobotę św. Rafała Klinowskiego, prezbitera
 3. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą roku kościelnego i w tym dniu będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godzinie 08.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zostanie odmówiony akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać w przyszłą niedzielę odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone są na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus” w Korczynie. W przyszłą niedzielę odbędzie się również zbiórka do puszek na rzecz Caritas która organizuje pomoc dla migrantów.
 5. W poniedziałek po Mszy świętej spotkanie organizacyjne dla dotychczasowych uczestników Kręgu Biblijnego. Zapraszamy także nowe osoby chętne do udziału w pogłębianiu znajomości słowa Bożego i własnej formacji duchowej.
 6. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 6 i 7 odbędzie się w sobotę o godzinie 10.00 w budynku domu zakonnego przy kościele.
 7. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Wieczór Uwielbienia który odbędzie się 20 listopada, tym razem w kościele Trójcy Świętej, oraz na rekolekcje Ewangelizacyjne. Szczegółowe informacje dotyczące obu wydarzeń znajdują się na plakatach w gablocie.
 8. Od 12 listopada w polskich kinach można oglądać fabularny film Nędzarz i madame opowiadający o burzliwych losach Adama Chmielowskiego, który poświęca wszystko aby zostać przyszłym świętym Bratem Albertem. Zachęcamy aby wybrać się do kina i poznać bliżej tę niezwykłą postać.
 9. Kruhel Wielki: Prosimy o składanie ofiar na zakup opału w celu ogrzewania kościoła.