Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

07.11-13.11.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  - we wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów Miasta i świata;
  - w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  - w czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
 2. W Polsce świętujemy w tym dniu 103 rocznicę odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Prośmy także o ustanie epidemii i zdrowie dla wszystkich chorych oraz w intencji służb medycznych, mundurowych i wolontariuszy którzy posługują chorym.
 3. W piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, a w sobotę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 4. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VIII i I ponadpodstawowej odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 10.00.
 5. Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika Któż jak Bóg. Zachęcamy do nabycia u ministrantów na placu kościelnym lub w zakrystii. Cena egzemplarza – 9 zł.
 6. Ofiary złożone dziś na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na potrzeby Archidiecezji.
 7. Zachęcamy do gorącej modlitwy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach, na ratunek ich duszom, w naszym kościele parafialnym zawsze o 16:30, oraz na Kruhelach wg zwyczaju w niedziele pół godziny przed Mszą oraz w środy (KM) i czwartki (KW) o 17:00 i potem Msza Święta