Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

31.10-06.11.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane o godzinie 08.00; 10.30 i 14.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Po Mszy św. o godzinie 14.00 wyruszy procesja na cmentarz.
  Kruhel Mały: Msza święta a po niej procesja na cmentarz o godzinie 09.15.
  Kruhel Wielki Msza św. o godzinie 10.00 i po niej procesja na cmentarz.
  Przypominamy, że Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem nakazanym, to znaczy, że każdy katolik powinien uczestniczyć w tym dniu we Mszy św. Odwiedzanie cmentarzy nie czyni zadość temu obowiązkowi.
 2. Od 2 listopada aż do 31 marca w Prałkowcach wieczorne Msze święte w niedzielę i w dni powszednie będą sprawowane  godzinie 17.00.
 3. We wtorek (2 listopada) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli Dzień Zaduszny). Msze święte o godzinie 08.00 i 17.00.
  Na Kruhelu Małym i Wielkim Różaniec za zmarłych a po nim Msza święta o godzinie 17.00.
 4. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w dniu 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W celu zyskania odpustu należy w kościele odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz spełnić pozostałe warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej oraz modlitwa według intencji Ojca Świętego, a także wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
 5. Penitencjaria Apostolska  postanowiła, że w bieżącym roku wierni którzy w listopadzie w ciągu ośmiu dowolnie wybranych dni pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny. W pozostałe dni listopada za nawiedzenie cmentarza można zyskać odpust cząstkowy.
 6. W Prałkowcach od 2 listopada przez cały miesiąc o godzinie 16.30 będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii.
  Na Kruhelach Różaniec z wypominkami będzie odmawiany w każdą niedzielę pół godziny przed Mszą świętą oraz w każdą środę na Kruhelu Małym i w każdy czwartek na Kruhelu Wielkim o godzinie 17.00. Po różańcu będzie sprawowana Msza święta. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godziny 09.00 odwiedzimy chorych. Okazja do spowiedzi w Prałkowcach od godziny 16.00.
  Kruhel Mały: Msza św. godz. 17.00; Kruhel Wielki: Msza św. godz. 18.00. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi.
 8. W sobotę w Prałkowcach z racji pierwszej soboty miesiąca różaniec z wypominkami rozpocznie się o godzinie 16.00 i będzie połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 9. W Prałkowcach w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 08.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 10.  Również w przyszłą niedzielę do kościoła parafialnego w Prałkowcach na dodatkową Mszę św. o godzinie 11.45 i spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców.