Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

22.12-28.12.2019

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce

 1. Do Uroczystości Bożego Narodzenia przygotowujemy się przez nowennę do Dzieciątka Jezus, która dziś zostanie odprawiona o godzinie 16.30.
 2. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. W związku z tym Msza św. będzie sprawowana o godzinie 08.00, a po niej będzie nowenna.
 3. We wtorek swoje imieniny świętują: ks. arcybiskup Adam Szal oraz siostra Ewa - nasza zakrystianka. Wyraźmy im naszą wdzięczność za posługę przez modlitewną pamięć.
 4. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Powinno jej towarzyszyć czytanie Ewangelii zawierające opis Narodzenia Pana Jezusa, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd. Pod żadnym pozorem na wigilijnym stole nie powinien znaleźć się alkohol. Pięknej atmosfery tego rodzinnego spotkania nie powinien również zakłócać telewizor.
 5. We środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Nasze świętowanie rozpoczniemy Mszą św. pasterską o północy. Wcześniej od godziny 23.30 zapraszamy do kościoła na wspólne czuwanie i kolędowanie przy żłobku, które poprowadzi młodzież. W ciągu dnia Msze święte w porządku niedzielnym. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia.
 6. W czwartek Święto św. Szczepana. Msze św. o godzinie 08.00 i 10.30. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godzinie 17.00.  Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 7. W piątek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy świętej poświęcenie wina. Przypominamy, że w piątek, mimo oktawy Bożego Narodzenia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę Święto św. Młodzianków.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. o godzinie 08.00 i 10.30 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy aby małżonkowie przyszli razem na Mszę .św.
 10. Tygodnik Niedziela z okazji świąt został wydany w podwójnej objętości. Liczy 92 strony i dołączono do niego śpiewnik i płytę z pięknymi kolędami w wykonaniu Golec Uorkiestra. Dołączono również wydany 1 grudnia br. list papieża Franciszka O znaczeniu i wartości żłóbka. Cena tego numeru wynosi 10 zł. Stali prenumeratorzy jak zwykle mogą odebrać czasopismo u siostry Ewy. Redakcja przysłała jeszcze kilka dodatkowych egzemplarzy i można je nabyć (u ministrantów przy wyjściu z kościoła lub) w zakrystii.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Kruhele

 1. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Powinno jej towarzyszyć czytanie Ewangelii zawierające opis Narodzenia Pana Jezusa, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd. Pod żadnym pozorem na wigilijnym stole nie powinien znaleźć się alkohol. Pięknej atmosfery tego rodzinnego spotkania nie powinien również zakłócać telewizor.
 2. Również we wtorek swoje imieniny świętuje ks. arcybiskup Adam Szal. Wyraźmy mu naszą wdzięczność za pasterską posługę przez modlitewną pamięć.
 3. We środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Nasze świętowanie rozpoczniemy Mszą św. pasterską o północy. W ciągu dnia Msza święta tak jak w niedzielę. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia.
 4. W czwartek Święto św. Szczepana. Msza św. w porządku niedzielnym. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 5. W piątek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Przypominamy, że w piątek, mimo Oktawy Bożego Narodzenia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę Święto św. Młodzianków.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy aby małżonkowie przyszli razem na Mszę .św.
 8. Kruhel Mały: Serdecznie dziękujemy za ofiarę złożoną na Radio Maryja w kwocie 330 złotych.

Intencje

Poniedziałek (23.12)
17:00 – za + Mieczysława Lisa

Wtorek  - WIGILIA (24.12)
8:00 – za siostrę Ewę - zakrystiankę, w dniu imienin (greg. 11)

Środa – BOŻE NARODZENIE (25.12)
00:00 – PASTERKA – za parafian
00:00 – PASTERKA (Kruhel Mały) – za parafian
00:00 – PASTERKA (Kruhel Wielki) – za parafian
8:00 – za + Helenę Wojtowicz, od rodziny Kurowskich
9:15 (Kruhel Mały) – za + Katarzynę Szkarabut, od siostry z rodziną
10:30 – za + Mikołaja
11:00 – (Kruhel Wielki) za ++ Kazimierza, Felicję, Antoniego i Waldemara
17:00 – za + Mieczysława Lisa

Czwartek – Świętego Szczepana (26.12)
8:00 – Za ++ Marię, Leona i Michała
9:15 (Kruhel Mały) – za ++ Julię i Szczepana
10:30 – za ++ Jana z rodzicami i Eugeniusza Kuźnika
11:00 (Kruhel Wielki) – za ++ Annę i Emila

Piątek – Świętego Jana (27.12)
17:00 – dziękczynna w 50 rocznicę zawarcia sakramentalnego małżeństwa Heleny i Zbigniewa oraz w 29 rocznicę sakramenty małżeństwa Beaty i Wiktora, a także 19 rocznicę sakramentu małżeństwa Agnieszki i Sławomira

Sobota – Świętych Młodzianków (28.12)
17:00 – 1). za + Mieczysława Lisa

Niedziela Świętej Rodziny (29.12)
8:00 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo w dalszym życiu dla Ireny i całej Rodziny
9:15 (Kruhel Mały) – za + Stanisława Jasza w 4. roczn. śmierci
10:30 – za + Danutę w 5. roczn. śmierci
11:00 (Kruhel Wielki) – za ++ Bronisławę, Henryka, Franciszkę i Edwarda
17:00 – za ++ Józefa i Olgę Semerko