Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

05.09-11.09.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 

  1. Dziś Kościół w Polsce obchodzi Dzień solidarności z Afgańczykami. Modlimy się o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków. Po Mszy Świętej zbiórka do puszek. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców z tego kraju, zarówno w Polsce i za granicą.
  2. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z racji pierwszego wtorku miesiąca.
  3. W środę Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (ludowa nazwa: Matki Bożej Siewnej).
  4. Również w środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Zbaraskiej.
  5. Jeszcze tylko w tym tygodniu istnieje możliwość zapisu na wyjazd na spotkanie młodych do Pawlikowic w dniu 25 września. Plan spotkania młodych na plakatach. Koszt wyjazdu przystępny. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. Kazimierza.
  6. Kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy VIII i I ponadpodstawowej będą mieć spotkanie w najbliższy piątek 10 września o godzinie 19.00 w domu zakonnym obok kościoła.
  7. Wznawiamy działalność Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie w czwartek po Mszy świętej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą formą modlitwy.
  8. Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika Któż jak Bóg. Zachęcamy do nabycia u ministrantów na placu kościelnym lub w zakrystii. Cena 1 egzemplarza 9 zł.
  9. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
  10. Kruhel Wielki: Serdecznie dziękujemy tym którzy składają ofiary na remont kościoła. Za miesiąc maj i czerwiec łącznie złożono 1790 zł. W lipcu i sierpniu nie było zbiórki. Od września prosimy o dalsze ofiary. Niestety, niektóre rodziny nie poczuwają się do materialnej odpowiedzialności za utrzymanie tego kościoła, ponieważ jak wynika z listy zebrane ofiary za maj i czerwiec pochodzą tylko od 24 rodzin. Tym bardziej dziękujemy ofiarodawcom i Pani Barbarze za trud przeprowadzania zbiórki.