Michalici

Stara Wieś i "Eucharystia z siostrą Robertą''

17-02-2020

facebook twitter
W ubiegłą niedzielę 16 lutego bieżącego roku z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka do klasztoru Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Starej Wsi.

W pielgrzymce wzięło udział 37 parafian z księdzem proboszczem na czele. W trakcie podróży autokarem uczestnicy włączyli się we wspólną modlitwę różańcową, śpiew pieśni Maryjnych, oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po dotarciu na miejsce, parafianie zostali serdecznie przywitani przez miejscowe siostry oraz oprowadzeni po Muzeum Misyjnym oraz muzeum figurek Dzieciątka Jezus. Pielgrzymi nawiedzili także kryptę czcigodnej Służebnicy Bożej siostry Leoni Nastał, za której pośrednictwem wierni otrzymują wiele łask. O godzinie 15.30 rozpoczął się spektakl teatralny pt. "Eucharystia z siostrą Robertą'', którego reżyserem jest pan Marcin Kobierski. Spektakl powstał na podstawie dziennika duchowego Służebnicy Bożej siostry Roberty Babiak "W oceanie miłości i miłosierdzia Trójcy Przenajświętszej''. Przedstawia on głębokie przeżycia wewnętrzne, których siostra Roberta doświadczyła. Myślą przewodnią spektaklu było zobrazowanie ogromnej miłości Jezusa Chrystusa względem każdego człowieka, dla którego podczas każdej Mszy Świętej składa Ojcu Niebieskiemu ofiarę krzyżową z Siebie Samego. Przedstawienie zakończyły słowa Pana Jezusa zapisane w dzienniku s. Roberty:

"Zstąpiłem z nieba na ziemię, bo nie mogłem żyć bez ciebie''.

Po spektaklu parafianie udali się na posiłek, gdzie wzajemnie mogli wymienić się własnymi spostrzeżeniami i przeżyciami.