Michalici

Przylecieli śliczni anieli - sąsiedzkie kolendowanie

27-01-2020

facebook twitter
W niedzielne popołudnie, w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP NP, pracujących w Prałkowcach, odbyło się wspólne kolędowanie. To już trzeci raz, kiedy wierni naszej parafii razem śpiewali Jezusowi w domu Sióstr.

Przylecieli śliczni anieli
wszyscy w bieli, złote piórka mieli.
    Przynieśli nam wesołą nowinę,
    Panna czysta, zrodziła Dziecinę.

A zrodziwszy w pieluszki powiła
a powiwszy na sianku złożyła
    Leży, leży, Jezus malusieńki
    Leży, leży cały nagusieńki

Ach lulajże, moje Dziecię drogie
Bo Cię kocham, ponad życie swoje.

 

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie piętnastej. W zakonnej kaplicy, przed Najświętszym Sakramentem wszyscy goście wraz z Siostrami odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie śpiewem kolęd oddawali cześć i uwielbienie Panu Bogu, za cud przyjścia na świat Jezusa Chrystusa, Bożego Syna. Adoracja zakończyła się błogosławieństwem. Duchowymi przewodnikami byli: O. Stanisław Maciaszek - franciszkanin z Przemyśla i ks. Kazimierz Szydło - michalita posługujący w parafii. O. Stanisław przewodniczył modlitwie i animował śpiew grą na akordeonie, zaś ks. Kazimierz poprowadził rozważanie na temat tajemnicy Bożego Narodzenia.

Po uczcie duchowej, nastąpił kolejny etap - uczta dla ciała i umocnienie sił do dalszego śpiewu. Wszyscy zgromadzeni przeszli do zakonnego refektarza, gdzie spożyli posiłek i nie tracąc zapału dalej kolędowali. W ruch poszły kantyczki z kolędami i pastorałkami, śpiewano od pierwszej do ostatniej zwrotki, nawet gdy niektóre z nich miały ich prawie trzydzieści, a śpiew jeszcze donośniej rozlegał się w całym domu. Spotkanie upływało w miłej, rodzinnej atmosferze, wśród rozmów, śpiewu i radosnych melodii wygrywanych na akordeonie przez O. Stanisława. Do kolędników dołączył ks. Krzysztof Surma, michalita posługujący w parafii, który swoim głosem wzmocnił męską grupę.  Czas tak szybko mijał, że aż trudno było uwierzyć, kiedy okazało się, że już prawie wybiła dziewiętnasta. Spotkanie zakończyło się modlitwą i śpiewem pieśni "Zapada zmrok". Na pożegnanie, goście podziękowali Siostrom za zorganizowanie spotkania, gościnność i przygotowany posiłek:

Przez Serce Maryi i za Jej przyczyną, niech strumienie łaski na Siostry popłyną,

- zabrzmiały wyśpiewane słowa życzeń i wdzięczności.

           "Dziękując wszystkim, którzy dzisiaj odwiedzili nasz dom, już dzisiaj zapraszamy drogich parafian, na kolejne kolędowanie w przyszłym roku. Wszystkim życzymy, by Jezus Chrystus rodził się w naszych sercach w czasie każdej Mszy Świętej i przyjętej Komunii Świętej. Życzymy, by każdy dzień rozpoczętego już 2020 roku, był hymnem uwielbienia złożonym z naszych dobrych uczynków, na cześć naszego Pana i Zbawiciela".

Siostry Służebniczki NMP NP

/s.M./