Michalici

Parafia się przeprowadza...

21-11-2019

facebook twitter
Przeprowadzki nie są łatwe. Całe szczęście nie przeprowadzamy się na zawsze. Całe szczęście mamy sie gdzie wyprowadzić. Czas na remont w naszym kościele parafialnym. Oj będzie się działo...

REMONT CZAS ZACZĄĆ. Od czerwca Msze święte z kościoła parafialnego zostały przeniesione do kaplicy p.w. Świętej Anny przy klasztorze sióstr służebniczek, gdzie również działa niepubliczne przedszkole. Kaplica jest zabytkiem i jednocześnie stanowi grobowiec rodu Dróżbackich, dawnych właścicieli Prałkowiec. Wszystkie Msze i nabożeństwa będą odbywać się w dotychczasowych godzinach, jednak w nowym otoczeniu. Kaplica pomieści zaledwie 20 osób, więc, o ile Pan Bóg pobłogosławi pogodą, znamienita większość wiernych uczestniczyć będzie w liturgii "pod chmórką" - na ławkach ustawionych w ogrodzie Sióstr Służebniczek przed kaplicą. Dzięki przenośnemu zestawowi nagłaśniającemu nie będzie problemu z aktywnym udziałem w wspólnej modlitwie. 

Planowany zakres prac obejmuje modernizaację ogrzewania bydynku (zmiana z kaloryferów na ogrzewanie podłogowe), ułożenie nowej posadzki, malowanie kościoła, poprawki instalacji elektrycznej oraz osuszenie i odnowienie tarasu oraz krużganków.