Michalici

Kolęda pełna Róż

27-01-2020

facebook twitter
W II niedzielę po Uroczystości Bożego Narodzenia (05.01.) odbyło się w naszej parafii spotkanie opłatkowe członków Róż Żywego Różańca.

Ponieważ spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15.00, zebrani pomodlili się koronką ku czci Bożego Miłosierdzia. Następnie ksiądz proboszcz serdecznie powitał przybyłych. Podziękował za wytrwałą modlitwę różańcową i duchowe dobro jakie wnoszą w życie parafii róże Żywego Różańca. Wskazując na wartość i moc modlitwy różańcowej, życzył zebranym wytrwałości w tej modlitwie i świadectwie chrześcijańskiego życia oraz dalszego rozwoju tej ważnej grupy parafialnej.

Potem łamiąc się opłatkiem, wszyscy składali sobie wzajemnie serdeczne życzenia. Przedłużeniem radości płynącej z tego spotkania było długie śpiewanie kolęd (którego próbkę prezentujemy w krótkim filmiku pod akapitem) i skromny poczęstunek przygotowany przez członków róż.

Warto dodać, że w naszej parafii istnieje 7 Róż Żywego Różańca. Pięć z nich funkcjonuje przy kościele parafialnym w Prałkowcach i po jednej przy kościołach filialnych na Kruhelu Małym i Wielkim.